Czy nie było by wspaniałe, aby móc pracować kiedy chcemy, w takich godzinach, jakie nam pasują, wyjeżdżać na wakacje wtedy, kiedy pogoda sprzyja podróżowaniu, a większość dni spędzać we własnym domu z rodziną? Pewnie, że byłoby wspaniale – tak zapewne pomyślało większość osób, które natrafiły kiedyś na powyższe zapytanie. Co z tego jednak, skoro to prawie nierealne – to druga myśl, jaka jest naturalną koleją rzeczy. Większość osób zadowala się pracą na etacie. Chociaż przeszkadza im narzucony z zewnątrz tryb pracy, pod który to oni muszą się dostosować, a nie odwrotnie, to nie dążą do zmiany tego stanu. Bo i po co, skoro nie ma na to rady – tym wieńczącym stwierdzeniem większość z nas odrzuca myśl o swobodzie, dowolnie ustalanym czasie pracy, czy większych zarobkach. Czy tak musi być w istocie?

„Wolę mieć 1% z pracy 100 ludzi, niż 100% ze swojej własnej.”

Jean Paul Getty

Oczywiście, że nie musi tak być. Każdy z nas, niezależnie od tego, na jakim teraz znajduje się etacie, czy to praca w szkole, na uczelni, czy w innej firmie, może rozpocząć swoją własną działalność, uzależnioną wyłącznie od własnego, dobrowolnego nakładu pracy. Początek takiej przygody z pracą we własnym zakresie nawet nie musi pociągać za sobą porzucania dotychczasowego sposobu zarabiania pieniędzy. Początki mogą być proste – praca w weekendy, traktowana jako hobby, po godzinach normalnej pracy, czy w czasie urlopu. To od nas zależy, ile czasu jej poświęcimy i jak bardzo starać się będziemy na drodze do uwolnienia się od dotychczasowego trybu pracy.

Zatem najważniejsze jest własne nastawienie. A co dalej? Wpierw, nieco o samym MLM. MLM (Multi Level Marketing) to inaczej Wielopoziomowy Marketing, znany również jako Marketing Sieciowy. To metoda sprzedaży bezpośredniej. Firmy działające w systemie MLM dystrybuują swoją ofertę produktową wśród członków własnej sieci. W odróżnieniu od tradycyjnego biznesu, ten cechuje się tym, że człowiek prowadzący taką działalność nie ponosi ogromnych środków związanych z hurtowniami, transportem, reklamą w TV itd. Działa to w ten sposób, iż pomiędzy nami a klientem jest bezpośrednia relacja – produkt trafia bezpośrednio od producenta do rąk klienta bez żadnych pośredników. Ponadto, jeżeli ktoś weźmie się na poważnie za ten sposób zarabiania pieniędzy, sam musi zatroszczyć się o reklamę swojego produktu. Idea tkwi tutaj w zaufaniu do rzetelności sprzedawcy – dzięki wiedzy o tym, że klient chce kupić dany produkt, oferujemy mu prostszą drogę zakupów. Inaczej niż wcześniej, gdy w grę wchodziło kilku pośredników, w systemie MLM kupujący wybiera nas, gdyż udowodniliśmy iż warto nam zaufać. I stąd firma może przeznaczyć sporą część wartości produktu jako premie dla swoich dystrybutorów. Najważniejszą zaś rzeczą w firmie MLM jest jej plan marketingowy – czyli zasady na jakich otrzymujesz swoje wynagrodzenie. Najważniejszymi rzeczami w MLM jest – własne pozytywne nastawienie do pracy, stworzenie struktury biznesowej osób, będącymi specjalistami w danej dziedzinie, oraz zaproponowanie klientom wartościowego produktu, po który będą chętnie wracać raz po raz.

Czym jest stworzenie struktury biznesowej? Jest to budowa struktury złożonej z ludzi podobnych do nas – ludzi czynu, działających aktywnie, będącymi specjalistami w danej dziedzinie. Chcą oni działać w tym biznesie i chcą szukać kolejnych Liderów MLM. Dzięki budowaniu profesjonalnej, silnej i dobrze wyszkolonej strukturze liderów, wraz ze zwiększającym się obrotem, istnieje realna możliwość systematycznego zwiększania dochodów. W dotychczasowej pracy, w firmie na etacie, każdy pracuje za pewną stawkę plus nadgodziny i premie. W MLM jest tak, że zarobki uzależnione są wyłącznie od naszego zaangażowania w działalność, oraz od tego, jak bardzo profesjonalnie podejdziemy do tego biznesu. Ponadto istotne jest też to, że w dobrze wypracowanym systemie, kiedy przestajemy pracować z uwagi na potrzebę odpoczynku lub ze względu na kilkutygodniową podróż, biznes wciąż pracuje na korzyść jej twórcy. Obroty ulegają zwiększeniu a tym samym i dochody. Najdłuższy urlop w pracy, zaoszczędzony poprzez wcześniejsze wyrzeczenia nie trwa tak długo, jak ten, który jest osiągalny w MLM, a ponadto, podczas odpoczynku dalej zarabiamy. Nawet kilkutygodniowa nieobecność w kraju nie ma najmniejszego wpływu na nasze dochody, ponieważ tego typu biznes prowadzimy wspólnie wraz z naszymi liderami. Tego typu dochody nazywamy pasywnymi.
MLM to nowoczesny sposób podejścia do spraw biznesowych. Każdy może zacząć działać w tym systemie, bowiem nie wymaga on praktycznie żadnego początkowego nakładu – liczą się tylko i wyłącznie nasze chęci odniesienia sukcesu w MLM. Zaczynając współpracę w MLM dostajesz gotowy sprawdzony pomysł na biznes – marketing sieciowy. Dostajesz gotowy produkt, sprawdzony plan marketingowy oraz system pracy. Tylko od Ciebie zależy co z tym zrobisz.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak nas słyszą, tak nas odbierają

Przygotowując się do publicznych wystąpień, niezależnie od tego czy miała by to być akademia szkolna, raport przedstawiany dla zarządu, czy...

Zamknij